Włoskie narożniki z funkcją spania – czy warto kupić?

Wielu właścicieli małych mieszkań staje w obliczu sporego problemu w momencie, gdy przychodzi im kogoś gościć. Niewielki metraż przestrzeni i ograniczona liczba pomieszczeń sprawiają, że trudno zapewnić komfortowy nocleg gościom, gdy brak pokoju gościnnego. Można postawić na dodatkowy materac, jednak ciężko nazwać go wygodnym czy kompaktowym rozwiązaniem, które zmieści się na każdej podłodze. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na zakup narożników z funkcją spania. Tego rodzaju meble w każdej chwili mogą zamienić się w komfortowe łóżko i nie wymaga to wykonania wielu czynności.

Włoskie narożniki z funkcją spania – cechy systemu

Narożniki, które zostały wykonane w systemie włoskim lub inaczej systemie Sedaflex, stanowią jedne z bardziej komfortowych rozwiązań do spania w pokojach dziennych lub salonach. W sofach tego typu kryje się pełnowymiarowy, gruby materac. Jego wymiary są uzależnione od wielkości narożnika, jednak długość może wynosić nawet dwa metry. Dzięki temu po jego rozłożeniu otrzymujemy wygodne, miękkie łóżko, które może pomieścić dwie dorosłe osoby.

Rozkładanie tego systemu jest bardzo proste oraz nie wymaga dużych nakładów siły. Specjalny uchwyt znajdujący się za oparciem narożnika umożliwia szybkie wyciągnięcie materaca z wnętrza mebla. Wystarczy jedynie zdecydowanie pociągnąć – wtedy siedzisko schowa się pod spód, stelaż rozłoży się, a materac staje na nogach, oferując wygodną przestrzeń do spania w kilka sekund.

W systemach włoskich materace cechują się sporą grubością, dzięki czemu można komfortowo przespać całą noc. Cecha ta wyróżnia je na tle pozostałych typów narożników, które wyposażone są w cienkie gąbki, a co za tym idzie – bywają zwykle niewygodne. Często osoby korzystające z rozwiązań w innych systemach, narzekają na bóle pleców oraz nieprzyjemne uczucie wbijania się desek lub stelaża.

Co ważne, rozkładany materac ma jednolitą, równą powierzchnię spania, ponieważ stanowi jedną, długą całość. To sprawia, że jest o wiele bardziej komfortowym wyborem niż modele z innymi systemami, gdzie część do leżenia podzielono na dwie części. W niektórych egzemplarzach natomiast miejsce na głowę znajduje się na siedzisku narożnika, natomiast reszta ciała umiejscowiona jest na materacu.

Materac we włoskim narożniku z funkcją spania usytuowany jest dość wysoko dzięki stelażowi. Optymalne wymiary sprawiają, że wstawanie jest komfortowe, zwłaszcza dla dzieci i osób w podeszłym wieku, które mogą mieć problemy z poruszaniem się czy podnoszeniem z niższego poziomu. Ponadto stelaż cechuje się sporą wytrzymałością, z tego względu sprawdzi się w przypadku nieco tęższych osób.

Narożniki z systemem włoskim, produkowane w Italii, to gwarancja nienagannej prezencji mebla. Na rynku znaleźć można wiele modeli, które wyglądają niezwykle estetycznie – dzięki temu mogą pełnić funkcję dodatku do reszty wystroju – stanie się tak, jeśli wybiorą Państwo nieco bardziej stonowany narożnik. A jeżeli ma on stanowić główny element pomieszczenia, wystarczy rozejrzeć się za bardziej ozdobnymi, reprezentacyjnymi modelami.

Narożnik w systemie włoskim – opinie

Według opinii osób, które zdecydowały się na narożniki posiadające system włoski, jest to jedno z najbardziej komfortowych rozwiązań dla gości w małych przestrzeniach. Duży, wysoko usytuowany, gruby materac sprawia, że osoby korzystające z niego nie czują się, jakby spały na rozłożonej kanapie, a na pełnowymiarowym, klasycznym łóżku. Sam narożnik stanowi bardzo wygodny, funkcjonalny mebel, który zmieści się wszędzie tam, gdzie brak miejsca na pokój gościnny, a zwykły, pompowany materac nie spełnia oczekiwań. Proste, szybkie i niewymagające siły rozkładanie sprawia, że to dobra opcja dla każdego, komu zależy na czasie.

Jeśli szukają Państwo wygodnego narożnika do spania dla gości, którzy odwiedzają Państwa małe, ale przytulne mieszkanie, warto zdecydować się na meble z systemem włoskim i zapewnić odwiedzającym komfortowe miejsce do wypoczynku. Przy okazji zyskają Państwo elegancki i praktyczny mebel, który ozdobi każdy salon.

Sprawdź nasze narożniki z funkcją spania!