Czym charakteryzuje się włoski styl?

Włoski styl – dolce vita!

Półwysep Apeniński, to niezwykle wyjątkowe i inspirujące miejsce, słynące z dogodnego klimatu oraz znakomitej lokalizacji. Idealna baza wypadów oraz wycieczek, sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających podróżników. Włochy są księgą historii – niegdyś, zamieszkiwane przez Fenicjan i Greków, a następnie, starożytnych Rzymian. Obszar pięknych krajobrazów towarzyszących przez wieki, wpłynął na utworzenie charakterystycznego, włoskiego wzornictwa oraz stylu. Współcześnie, zmiany rozpoczęły się już w XX wieku, kiedy to kraj, odbudowywał się po II wojnie światowej. Sercem pompującym krew, jest uwielbiany Mediolan!

Styl włoski, architektura

Italia stała się inspiracją dla wielu miejsc na świecie – architektoniczny styl, a w tym charakterystyczne budowle, zdobienia na dobre zagościły w wielu popularnych miastach. Przodkowie zamieszkujący tereny Włoch oraz ich osiągnięcia, są ważnym elementem, który po dziś dzień, kształtuje włoski styl. Nie sposób, nie wspomnieć o rozkwicie wielu dziedzin nauki oraz sztuki tworzonej przez najbardziej uzdolnionych artystów. Wśród najpopularniejszych budowli, sympatycy sztuki podziwiają również ruiny. Wśród najciekawszych, wyróżnia się między innymi Rzymskie Koloseum, Panteon Rzymski oraz Starożytne Pompeje. Okres renesansu, znamiennie wpłynął na znaną po dziś dzień, architekturę. Porzucenie stylu gotyckiego, było drogą ku harmonii.

Włoski styl wnętrz

Znaczenie architektury włoskiej w odniesieniu do wnętrz, jest niepodważalne. Niezliczone dekoracje, meble oraz drobne akcenty – są oparte na wielu wspólnych aspektach. Dziedzictwo oraz historia, są nieodłącznymi elementami nawet i obecnych trendów. Styl włoski we wnętrzach cechuje się subtelnością, klasą oraz wyważeniem. Eleganckie wnętrza sprawiają wrażenie luksusowych, jednak bez zbędnego przepychu oraz innymi słowy – kiczu. Świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach!

Styl włoski w mieszkaniu

Wyszukane materiały o subtelnych kolorach, w połączeniu z designerskim wykończeniem – to, zdecydowanie może cechować wnętrze z nutą włoskiego piękna. Aby wydobyć z pomieszczeń to, co najlepsze, możliwe jest połączenie wielu rozmaitych faktur nadających delikatny, choć wyszukany efekt. Usytuowanie mebli oraz ich rodzaj, skutecznie nawołuje do historycznych korzeni, jeden mebel, może odmienić całą aranżację. Ważnym elementem są detale, zdobienia, tapicerowanie oraz odważne wzornictwo, idealnie wpasowuje się we włoski styl mieszkania. Nie trudno znaleźć wysublimowane fotele i kanapy, o niecodziennym doborze wyszukanych materiałów – satyny, weluru oraz przeszyć. Wyjątkowy dobór tkanin, nadaje wnętrzu klasy, a drewniane, wysokiej jakości meble – kontrastują z całością. Istotnym jest fakt, że wystrój z powodzeniem sprawdzi się we większych, jak i mniejszych wnętrzach – grunt, to dopasować wyposażenie tak, aby nie przytłaczało.

Styl włoski – dziedzictwo oraz nowoczesność

Wnętrza współczesne, są nierzadko pozbawione charakteru oraz duszy. Efektem jest niemalże hotelowe wnętrze, w którym na próżno szukać wyrazu oraz sztuki. Aranżacje tworzone we włoskim duchu, to idealne połączenie nowoczesności z nutką historii. Styl jest wypracowywany od setek lat, tak więc u boku nieprzeciętnego wnętrza, stoi również funkcjonalność oraz wygoda. Dom, powinien być ostoją bezpieczeństwa oraz komfortu dla każdego gospodarza, oraz domowników. Czymże byłby relaks na niewygodnym fotelu?

Mawia się, że włoski styl to nie tylko architektura wnętrz, ale i styl bycia. Ekspresyjność oraz wyraz uczuć i emocji – to tylko dwa elementy, które z powodzeniem personifikują wnętrza. Styl, z powodzeniem może dominować w całym domu, jednakowo gdy mowa o salonie, gabinecie czy sypialni! Całość, dopełniać mogą takie elementy jak między innymi – sekretarzyki, witryny oraz regały. Każdy spragniony włoskiej harmonii, odnajdzie się w pełnej klasy aranżacji. Wierzymy, że zmysłowość leży w umysłach, tak więc z powodzeniem, możemy stworzyć indywidualny projekt zgodny z włoskim przekazem.

Sprawdź włoskie fotele teraz!